Офіційний портал Слов’янської міської ради

Версія для друку

Сторінка платника податків

Про податок на нерухоме майно [01 февраля 2013  14:50]

На черговому брифінгу для представників ЗМІ заступник начальника Слов’янській ОДПІ Донецької області Державної податкової служби Сергій Петровський розповів про введення в Україні нового податку – податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Зокрема Сергій Леонідович зазначив, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм»» від 24 травня 2012 року N 4834-VI встановлено, що ст. 265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу набирає чинності з 01.01.2013 року. 

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості. 

Об`єктом оподаткування є об’єкт житлової нерухомості, а саме: будівлі, віднесені згідно з нормативно-правовими актами до житлового фонду, дачні та садові будинки. Податковим кодексом визначено об’єкти нерухомого майна, що не оподатковуються. До них належать: об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності), об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження або безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, будівлі дитячих будинків сімейного типу, садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку, об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім`ю, гуртожитки. 

Заступник начальника інспекції також звернув увагу на те, що оподатковуватиметься житлова площа об’єкта житлової нерухомості яка є базою оподаткування. Для об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, база обчислюється органом ДПС на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. 

Юридичні особи базу оподаткування обчислюють самостійно виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування на підставі документів, які підтверджують право власності на нього.
Важливим є питання пільг щодо зазначеного податку. 

З приводу цього Сергій Леонідович зазначив: «Податковим кодексом передбачено пільги щодо сплати податку на нерухоме майно у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта нерухомості. Зокрема, зменшується база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи: для квартири – на 120 км; для житлового будинку – на 250 кв. м. 

Причому таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа – платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває у його власності». 

Ставки податку встановлюються за 1 кв. м житлової площі об’єкта житлової нерухомості сільською, селищною або міською радою у таких розмірах: для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м, та для будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. м, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. м, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. м, ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. 

Податок на нерухоме майно сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу. 

Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення. 

Юридичні особи сплачують податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Також Сергій Леонідович нагадав про можливість подання звітності в електронному вигляді та зазначив, що на офіційному веб-порталі ДПС України (www.sts.gov.ua) розміщено перелік відповідальних осіб в органах ДПС, які надають практичну допомогу по користуванню програмним забезпеченням Системи формування та подання податкової звітності засобами телекомунікаційного зв’язку.


© 2005 - 2014 Слов’янська міська рада // Використання матеріалів - тільки з посиланням на портал www.slavrada.gov.ua