Офіційний портал Слов’янської міської ради

Версія для друку

Сторінка платника податків

Зміни в Податковому кодексі щодо екологічного податку [23 января 2013  15:26]

З 1 січня 2013 року набрали чинності зміни, внесені Законом України від 24.05.2012 №4834 до розділу VIII ПКУ «Екологічний податок». 

У новій редакції викладено термін «розміщення відходів», а саме: 

-розміщення відходів - це постійне (остаточне) знаходження або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами. 

Також врегульовано питання щодо оподаткування вторинної сировини. 

З кола платників екологічного податку виключені суб'єкти господарювання, що здійснюють розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання (пп. 240.1.3 п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу). 

Відтепер обсяги та види (класи) відходів вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання, не є об'єктом оподаткування екологічним податком (пп. 242.1.3 п. 242.1 ст. 242 Податкового Кодексу). При цьому ліцензія на збір та заготівлю таких відходів не вимагається. 

Крім того, звертаємо увагу, що відповідно до узагальнюючої консультації стосовно особливостей справляння екологічного податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (Наказ ДПСУ від 21.12.2012 р. № 1179) у разі скидів відходів до системи зборів стічних вод підприємств, внаслідок чого утворюються забруднюючі речовини (водні суміші, водні розчини тощо), які у подальшому скидаються безпосередньо у створені такими підприємствами штучні водні об'єкти, при обчисленні екологічного податку слід застосовувати ставки, визначені статтею 245 Кодексу. 

Нововведення вступили у дію 1 січня 2013 року, тобто за четвертий квартал 2012 року звіти складаємо «по старому».

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Слов'янської ОДПІ


© 2005 - 2014 Слов’янська міська рада // Використання матеріалів - тільки з посиланням на портал www.slavrada.gov.ua