Офіційний портал Слов’янської міської ради

Версія для друку

Развиток підприємництва

Розвиток підприємництва в Слов'янському регіоні – один з шляхів рішення зайнятості населення. Перспективи самозайнятості. 

Вирішення проблеми безробіття є частиною загальнодержавної справи, яка потребує комплексного підходу, загальних зусиль всіх зацікавлених сторін. Стратегія підвищення рівня зайнятості може бути реалізована за рахунок підвищення мотивації до праці і залучення працездатного незайнятого населення до організації самостійної зайнятості. Самозайнятість, як засіб боротьби з безробіттям, надає можливість отримання джерел існування, дозволяє повною мірою використовувати індивідуальний, фізичний і розумовий потенціал людини. 

Конституція України гарантує кожному громадянину право на працю. Але складна економічна ситуація в державі привела до того, що деякі освічені, працездатні люди залишилися без роботи. Відсутність відповідної роботи за місцем мешкання, неможливість залишити будинок, сім'ю і господарство у разі працевлаштування за межами транспортних можливостей – все це підштовхує безробітних до рішення організувати власну справу, зайнятися підприємницькою діяльністю. Важливо те, що люди самі створюють собі робочі місця і мають роботу, яка дозволяє реально заробляти. Громадянин як підприємець, сплачуючи податки, стає донором, а не споживачем державного бюджету. Від такого рішення проблеми виграють всі – і людина, і суспільство. 

Підприємництво – запорука економічного розвитку країни. У наш час підтримка малого і середнього бізнесу є визначальним пріоритетом у стратегії регіонального розвитку. 

Щодо виконання Закону України “Про підприємництво”, відповідно до Програми зайнятості, Програми розвитку малого підприємництва, Програми соціально-економічного розвитку міста, відповідно до п.7ст.22, п.5 ст.23 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, то в 2006 році в Слов'янському центрі зайнятості захистили власні бізнес-плани і стали підприємцями 96 безробітних. Відбулося 30 засідань комісій по розгляду бізнес-планів безробітних. 

Загальна сума оноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності склала 258,5 тис. грн. 

Підприємці працюють за перспективними напрямами економічної діяльності: у сільському господарстві, торгівлі, у сфері колективних, суспільних і особистих послуг, надають транспортні послуги, зайнялися “зеленим сільським туризмом” - стали господарями агросадиб. 

З 2001 року, за період надання послуги самозайнятості, за сприяння Слов'янського центру зайнятості реєструвалися як підприємці в місцевих органах виконавчої влади 825 осіб з числа безробітних. 80,17% з них продовжують успішно займатися своїм бізнесом, створюють нові робочі місця, сприяють економічному процвітанню Слов'янщини. 

Центр зайнятості здійснює комплекс заходів щодо залучення безробітних до самозайнятості. Щодня проводяться інформаційні семінари з підприємницької діяльності для безробітних, на яких даються приклади найперспективніших напрямів підприємницької діяльності. На цих семінарах застосовуються сучасні технічні засоби: відео, проектор. Усіх охочих запрошують в консультаційний пункт для роботи з інформацією щодо підприємницької діяльності. 

Щонеділі запрошуються охочі на дводенні орієнтаційні семінари. Обов'язково проводяться поглиблені професійні консультації із визначенням схильностей безробітного до підприємницької діяльності. У центрі зайнятості оформлені також інформаційні куточки по підтримці малого бізнесу. 

Створений і продуктивно працює консультаційний пункт з підприємницької діяльності, організована робота “довідкового столу”, з наданням консультацій фахівців податкової адміністрації, Фондів обов'язкового і добровільного страхування, фінансових і юридичних служб, органів державної реєстрації. Центр зайнятості прагне охопити своїми послугами не тільки незайняте населення, але і всіх охочих одержати консультацію з підприємництва.


© 2005 - 2014 Слов’янська міська рада // Використання матеріалів - тільки з посиланням на портал www.slavrada.gov.ua