Офіційний портал Слов’янської міської ради

Версія для друку

Положення про звання "Почесний громадянин міста Слов'янська"

І. Загальні положення 

1. Звання «Почесний громадянин міста Слов’янська» присвоюється громадянам України, інших держав за великий особистий внесок в соціально-економічний і культурний розвиток міста Слов’янська своїми досягненнями в науці, техніці, культурі і спорті, у військовій і державній сферах, що сприяли зростанню авторитету міста в державі і за його межами.

2. Рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Слов’янська» приймає міська рада.

3. Звання «Почесний громадянин міста Слов’янська» може бути присвоєне посмертно.

4. Звання «Почесний громадянин міста Слов’янська» може бути підставою для увічнення пам'яті тих, кому воно присвоєне, в назвах вулиць, проспектів, площ. Імена Почесних громадян міста Слов’янська можуть бути присвоєні підприємствам, установам, організаціям рішеннями відповідних органів (зборів, конференцій і ін.).

5. Почесний громадянин міста Слов’янська має право брати участь у всіх урочистих заходах, що проводяться в місті Слов’янську, як почесний гість.

6. Рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Слов’янська» може бути скасоване міською радою в разі засудження судом особи, що має це звання, за скоєний кримінальний злочин або інший злочин, що карається законами України.

II. Порядок присвоєння звання
«Почесний громадянин міста Слов’янська»

7. Подання про присвоєння особі звання «Почесний громадянин міста Слов’янська» на ім'я Слов'янського міського голови можуть подавати органи виконавчої влади і місцевого самоврядування, органи самоорганізації населення, трудові колективи підприємств, організацій і установ, керівні органи творчих союзів, товариств, об'єднань громадян, депутатських груп і фракцій, групи депутатів.

8. До подання додається лист встановленого зразку, в якому відзначаються конкретні заслуги особи, що є підставою для внесення клопотання Слов'янському міському голові про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Слов’янська».

9. Подання за дорученням Слов'янського міського голови направляється для розгляду і вироблення рекомендацій в комісію, утворену рішенням Слов'янської міської ради, не пізніш ніж за 3 місяці до Дня міста, розглядає всі подання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Слов’янська» і рішення, підписане головою комісії і секретарем подає міському голові. Міський голова вносить пропозицію про включення питання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Слов’янська» до порядку денного чергової сесії міської ради.

10. Присвоєння звання «Почесний громадянин міста Слов’янська» здійснюється міською радою тільки за поданням міського голови.

III. Про документи, що підтверджують присвоєння почесного звання

11. У зв'язку з присвоєнням звання «Почесний громадянин міста Слов’янська» особі вручаються документи, що підтверджують це звання: свідоцтво і посвідчення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Слов’янська». Нагородженому також вручається нагрудна стрічка.

12. Свідоцтво представляє собою жорстку суперобкладинку темно-синього кольору розміром 210 мм х 300 мм, на лицьовій стороні якої напис золотистого кольору «Почесній громадянин міста Слов'янська». На лівій стороні розвороту свідоцтва знаходиться Герб міста, на правій - текст рішення міської ради з вказівкою кому і за що присвоюється почесне звання.

13. Посвідчення має форму орденської книжки темно-синього кольору, розміром 60 мм х 90 мм, на лицьовій стороні якої напис золотистого кольору «Посвідчення» і такого ж кольору тиснення Герба міста. На розвороті знаходиться фотографія, прізвище, ім'я по батькові, «Почесний громадянин міста Слов’янська», номер посвідчення і печатка міської ради, на другій сторінці - витяг з Положення про звання «Почесний громадянин міста Слов’янська» щодо прав та пільг Почесного громадянина міста Слов’янська.

14. Свідоцтво, посвідчення і нагрудна стрічка вручаються Почесним громадянам міста Слов’янська, як правило, міським головою або його заступниками в обстановці урочистості й гласності.

15. У разі присвоєння громадянину звання «Почесний громадянин міста Слов’янська» посмертно, всі документи передаються сім'ї померлого.

16. Фотографії Почесних громадян міста Слов’янська, опис заслуг, рішення міської ради про присвоєння почесного звання заносяться в міську Книгу Пошани. Копії всіх документів і фотографії передаються в міський краєзнавчий музей для організації фотоекспозиції «Ними пишається місто».

IV. Права і пільги Почесного громадянина міста Слов’янська

17. Почесний громадянин міста Слов’янська має право на території Слов'янської міської ради на:
  • безкоштовний проїзд в міському громалському транспорті (окрім таксі);
  • безкоштовне отримання ліків по рецептах лікарів;
  • позачергове безкоштовне зубопротезування (за винятком протезування з коштовних металів);
  • 100% знижку платні за житлову площу в межах норм, передбачених чинним законодавством;
  • 100% знижку платні за користування комунальними послугами: газом, електроенергією і іншими послугами в межах норм, передбачених чинним законодавством;
  • 100% знижку вартості палива, в т.ч. рідкого, в межах норм встановлених для продажу населенню, для осіб, що проживають в будинках, що не мають центрального опалювання;
  • позачергову безкоштовну установку квартирних телефонів і позачергове користування всіма послугами зв'язку;
  • 100% знижку абонементної платні за користуванням квартирним телефоном від затверджених тарифів.

18. Дія пільг розповсюджується на вдів Почесних громадян міста Слов’янська.

19. Почесний громадянин міста Слов’янська має право на отримання щорічної матеріальної допомоги в розмірі до 12 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян.

20. Виконавчий комітет міської ради в ювілейні дати Почесного громадянина міста Слов’янська виділяє кошти ювіляру у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму.

21. У разі смерті Почесного громадянина міста Слов’янська виконавчий комітет міської ради забезпечує фінансування його поховання й установку пам'ятника вартістю до 5 прожиткових мінімумів встановлених законом.

22. Забезпечення пільг Почесного громадянина міста Слов’янська відбувається за рахунок коштів бюджету Слов'янської міської ради.


© 2005 - 2014 Слов’янська міська рада // Використання матеріалів - тільки з посиланням на портал www.slavrada.gov.ua