FeedBurner   RSS-канал   рус   укр  
Міська рада
Публічна інформація
Служби інформують
Звертання громадян
Оформлення документів
Зайнятість
Почесні громадяни
                      
 Інформація про результати проведеної роботи посадовими особами ТДІП

Територіальною державною інспекцією праці у Донецькій області (надалі ТДІП) протягом 2009 року було проведено 3167 перевірок з питань додержання вимог чинного законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування у 2589 роботодавців.

В результаті проведених перевірок встановлено 13,8 тис. правопорушень. Найпоширенішим порушенням продовжує залишатися порушення в частині оплати праці – 7998 порушень. При цьому, продовжує мати місце існування на підприємствах Донецької області заборгованості із заробітної плати. Згідно даних Головного управління праці та соціального захисту населення станом на 01.12.09 року 408 економічно активних підприємств мають заборгованість із заробітної плати у розмірі 145441,4 тис. грн.

Також державними інспекторами праці було встановлено факт виплати 178 роботодавцями заробітної плати у розмірі нижче ніж визначено законодавством; факт недодержання 787 роботодавцями вимог законодавства в частині розміру тарифної ставки робітника І розряду, недодержання 446 роботодавцями міжкваліфікаційних / міжпосадових співвідношень в оплаті праці.

В цілому найбільшу кількість порушень в частині оплати праці було встановлено на підприємствах приватної форми власності і під час проведення перевірок фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності на підприємствах промисловості, оптово – роздрібної торгівлі і будівництва.

Із загальної кількості виявлених правопорушень близько 10% складають порушення вимог чинного законодавства в частині оформлення трудових відносин, серед яких не оформлення трудових відносин взагалі, в т. ч. з неповнолітніми особами; та укладення замість трудових договорів угод цивільно – правового характеру, змішана форма договорів.

Питання стану укладення колективних договорів, їх відповідності вимогам чинного законодавства та стану їх виконання підлягало контролю під час проведення кожної перевірки. Так, факт відсутності колективних договорів було встановлено під час проведення перевірок 550 роботодавців; умови 295 колективних договорів не відповідають вимогам чинного законодавства; 96 колективних договорів не зареєстровано у місцевих органах державної виконавчої влади; умови 630 колективних договорів не виконуються роботодавцями.

В результаті проведених перевірок державними інспекторами праці внесено 2615 приписів щодо усунення виявлених правопорушень, 50% з яких станом на 01.01.10 року вже виконано роботодавцями про що свідчать результати повторних перевірок та письмові повідомлення роботодавців. На виконання вимог приписів погашено 74 млн. грн., усунуто порушення в частині недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці 267 роботодавцями, а також усунуто порушення в частині оформлення трудових відносин: ст. 21 КЗпПУ – 85 роботодавцями, ст. 24 КЗпПУ – 99 роботодавцями.

За невиконання вимог приписів щодо усунення виявлених правопорушень 442 посадові особи було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 188 – 6 КУпАП. Останні приписи перебувають на контролі.

Складено та передано на розгляд суду 2850 протоколів про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 41, ст. 411, 412, 413 КУпАП, в результаті розгляду яких судами було винесено 2521 постанову, в т. ч. 2149 постанов про накладення адміністративного стягнення.

Для вирішення питання про кримінальну відповідальність до прокуратур було передано 542 матеріали перевірок, в результаті розгляду яких було порушено 63 кримінальні справи. Роботодавцям внесено 1481 пропозицію про вжиття заходів дисциплінарного впливу, з яких задоволено 133.

Значна увага приділялася роз’яснювальній роботі. Так, державними інспекторами праці було прийнято участь у 2304 семінарах / нарадах з питань трудового законодавства, у ЗМІ опубліковано 137 статей, у яких висвітлено результати роботи ТДІП, надано роз’яснення змісту окремих норм чинного законодавства про працю; розглянуто 2320 письмових та 2548 усних звернень громадян та роботодавців.


Переглядів:1469Версія для друкуНадіслати

АктуальноРозсилка новин

Введите Ваш e-mail:

пошук
Цього тижня
лінкипогода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курси валют
finance.ua

finance.ua

finance.ua
статистика