FeedBurner   RSS-канал   рус   укр  
Міська рада
Публічна інформація
Служби інформують
Звертання громадян
Оформлення документів
Зайнятість
Почесні громадяни
                      
 Державний реєстр виборців

В Україні створено і діє Державний реєстр виборців. Це єдина загальна база даних, до якої включені всі виборці України. База знаходиться у Центральній виборчій комісії, і всі відділи, що займаються поновленням Реєстра, підключені до неї через закриту комп’ютерну мережу. Після того, як Закон України “Про Державний реєстр виборців”набрав чинності, згідно зі ст.34 цього Закона у Слов’янській міській раді було створено відділ ведення Державного реєстру виборців. У своїй діяльності працівники відділу керуються Конституцією України, Законом України “Про Державний реєстр виборців”, “Про інформацію”, “Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні”, “Про державну службу”, “Про звернення громадян” та іншими нормативними актами. 

Робота відділу Державного реєстру виборців у багатьох асоціюється тільки зі складанням списків на вибори. Так, це, звісно, основна задача відділу, але для того, щоб якість списків була на вищому рівні, доводиться чимало працювати у “вільний” від виборів час. 

Згідно із Законом України “Про Державний реєстр виборців” однією із задач відділу є цілісність та повнота бази даних Реєстру.Для цього Законом передбачено поновлення бази Реєстру на підставі відомостей, що надаються до відділу визначеними установами та закладами. 

Слов’янський відділ ведення Державного реєстру виборців (ВВДРВ) взаємодіє із керівниками МВУМВС, міськрайонним управлінням юстиції, УПСЗН, яке веде облік бездомних та недієздатних громадян.Таким чином, щоквартально “паспортний стіл” подає відомості про громадян, яким за останні 3 місяці виповнилося 18 років, які отримали громадянство (були позбавлені громадянства), прибули з інших територій, змінили адресу у межах міста, вибули з території Слов’янської міської ради; РАЦС – відомості про громадян, які за останні 3 місяці померли, а також про громадян, які змінили прізвище (ім’я, по-батькові, дату чи місце народження); органи опіки та піклування – про громадян, які за останні 3 місяці були визнані судом недієздатними. 

Працівниками відділу постійно через засоби масової інформації і в особистих бесідах із громадянами проводяться роз’яснення щодо необхідності уточнення чи звірення своїх персональних даних в реєстрі. На сьогодні вже зроблено велику роботу, оброблено декілька десятків тисяч персональних даних жителів міст Слов’янська, Миколаївки та Святогірська. Після президентських виборів 2010 року відділом ведення Реєстру було проведено семінар-нараду з керівниками органів, закладів, установ, які є суб’єктами подання відомостей про виборців і працівниками цих органів, закладів, установ, відповідальними за підготовку відомостей. Основною метою семінару-наради було підвищення якості надання відомостей про виборців суб’єктами подання. 

Звісно, є ще помилки та недоліки – адже ведення Реєстру справа нова, але своєю копіткою працею працівники відділу роблять все можливе, аби голос виборця не було втрачено і щоб кожен мешканець Слов’янська, Миколаїаки та Святогірська, який має право голосу, зміг знайти себе у списках під час проведення виборів. 

З момента заснування Державного реєстру виборців працівниками відділу було оброблено більше 27 тисяч записів, прийнято та оброблено більше 4 тисяч заяв, видалено більше 3 тисяч кратних включень (дублів). 

Зараз відділ проводить періодичне поновлення бази даних Реєстру за період з 1 березня 2010 року по 31 травня 2010 року, а також займається підготовкою списків виборців для проведення позачергових виборів міського голови міста Миколаївка, які відбудуться 1 серпня 2010 року. 

Реєстр виборців постійно знаходиться в актуальному стані. Життя постійно вносить свої корективи у події, що відбуваються. Без сумніву, після минулих президентських виборів хтось змінив прізвище, переїхав на нове місце проживання, відзначив вісімнадцятиріччя – вік, що дозволяє брати участь у виборчих кампаніях. Всі ці зміни мають бути відображені у Реєстрі. З одного боку – на підставі щоквартального поновлення за відомостями, що надаються офіційними службами, з іншого – на підставі особистої звірки виборців, яка відповідно до Закону щорічно проводиться з 1 вересня по 30 листопада. 

Якщо у запрошенні на звірку, яке Ви отримали, помилок немає, звертатися до відділу ведення Державного реєстру немає необхідності. Не переймайтеся, якщо в адресованому Вам чи Вашим близьким запрошенні міститься невірна інформація. Наприклад, у написанні вашого прізвища, яке протягом багатьох років українською мовою писалося в один спосіб, а в отриманому повідомленні “звучить” зовсім інакше. Згідно до Закону, Реєстр ведеться українською мовою, тому персональні дані з повідомлень треба звіряти з даними на першій сторінці паспорта. Зверніть особливу увагу на літери і, и, е, є у прізвищі. Наш регіон багатонаціональний, тому багатьох прізвищ, імен та по-батькові немає у словниках.У різних людей вони написані по-різному. Важливо, щоб у списках виборців Ваші дані співпадали з даними у паспорті. 

Необхідно, маючи при собі паспорт громадянина України, довідку про включення до Реєстру, а у випадку зміни персональних даних, документи та копії, що підтверджуть ці зміни, звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців Слов’янської міської ради, який знаходиться за адресою: м.Слов’янськ, пл.Революції, 2, каб.404, 413.Телефон для довідок 2-68-34. 

У разі хвороби чи неспроможності пересуватися самостійно, можна довірити процедуру внесення змін своєму родичу, сусіду, соціальному працівнику, закріпленому для обслуговування інваліда чи самотньої літньої людини. При цьому довірена особа подає свій паспорт і довіреність горомадянина, чиї дані необхідно звірити. У довіреності вказується прізвище, ім’я, по-батькові та адреса проживання особи на чиє ім’я виписано довіреність. 

І не відкладайте свій візит до відділу ведення Державного реєстру виборців. Це стосується і тих, хто зареєстрований та живе на території міст Слов’янська, Миколаївки та Святогірська, а також тих, хто вже тривалий час проживає та працює в іншому населеному пункті, та в обов’язковому порядку хоче висловити своє волевиявлення на майбутніх виборах в органи місцевого самоврядування. А в подальшому – на парламентських. Виправлені зараз Ваші дані залишаються такими для всіх подальших виборів.


Переглядів:4081Версія для друкуНадіслати

АктуальноРозсилка новин

Введите Ваш e-mail:

пошук
Цього тижня
лінкипогода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курси валют
finance.ua

finance.ua

finance.ua
статистика