FeedBurner   RSS-канал   рус   укр  
Міська рада
Публічна інформація
Служби інформують
Звертання громадян
Оформлення документів
Зайнятість
Почесні громадяни
                      
 Новини
Підсумки роботи Територіальної державної інспекції праці у Донецькій області за січень – квітень 2009 року [01 июня 2009  09:41]

Протягом січня – квітня 2009 року посадовими особами Територіальної державної інспекції праці у Донецькій області (надалі ТДІП) було проведено 1103 перевірки з питань додержання вимог чинного законодавства про працю та загальнообов’язкове державне страхування у 1058 роботодавців. 

В результаті проведених перевірок встановлено, що 826 роботодавцями було вчинено 4553 правопорушення. Найбільшу кількість порушень було вчинено в частині оплати праці – 2614, в т. ч. в результаті перевірок 328 роботодавців встановлено факт існування заборгованості із заробітної плати. Також державними інспекторами праці було встановлено 866 порушень в частині робочого часу та часу відпочинку, 308 порушень в частині оформлення трудових відносин. 

З метою усунення виявлених правопорушень, державними інспекторами праці вживалися заходи впливу відповідно до Положення про ТДІП, а саме: внесено 883 приписи щодо усунення виявлених правопорушень. При цьому станом на 01.05.09 року 30% приписів виконано у повному обсязі, про що свідчать письмові повідомлення та результати повторних перевірок, в т. ч. на виконання вимог приписів роботодавцями було погашено близько 3 млн. грн. За невиконання вимог приписів 156 посадових осіб було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 188 – 6 КУпАП. 

Також державними інспекторами праці було складено та передано на розгляд суду 6 протоколів про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 41-1 КУпАП – ухилення від участі у переговорах з укладення, зміни, доповнення колективного договору, угоди, 119 протоколів про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 41-2 КУпАП – порушення або невиконання колективного договору, угоди та 818 протоколів про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП. Із вищезазначеної кількості складених протоколів про адміністративне правопорушення, станом на 01.05.09 року 920 протоколів розглянуто судами, при цьому в результаті розгляду 798 протоколів винесено постанови про накладення на посадових осіб адміністративного стягнення. 

Сто дев’яносто один матеріал перевірки було передано до прокуратури для вирішення питання про кримінальну відповідальність, в результаті порушено 26 кримінальних справ. Внесено 522 пропозиції щодо вирішення питання про дисциплінарну відповідальність посадових осіб, з них 44 задоволено. 

Також значна увага приділяється і превентивним заходам. Так, посадовими особами ТДІП було прийнято участь у 785 семінарах / нарадах з питань трудового законодавства, розміщено у засобах масової інформації 59 статей, у яких висвітлено результати роботи ТДІП, надано роз’яснення змісту окремих норм чинного законодавства про працю, розглянуто 583 письмових звернень громадян та роботодавців та 810 – усних. При цьому необхідно зауважити, що найбільша кількість звернень громадян надходить з питань оплати праці – 660, порядку оформлення трудових відносин – 160, робочого часу та часу відпочинку – 128.


Переглядів:32Версія для друкуНадіслати
АктуальноРозсилка новин

Введите Ваш e-mail:

пошук
Цього тижня
лінкипогода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курси валют
finance.ua

finance.ua

finance.ua
статистика