FeedBurner   RSS-канал   рус   укр  
Міська рада
Публічна інформація
Служби інформують
Звертання громадян
Оформлення документів
Зайнятість
Почесні громадяни
                      
 Сторінка платника податків
Декларування подарунків [19 ноября 2012  16:19]

Отримані громадянами подарунки підлягають обов’язковому декларуванню. Відповідно до п. 174.6 Податкового кодексу України (ПКУ) подарунки, а саме: кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг оподатковуються за правилами, встановленими для спадщини. Це означає, що відповідальність за сплату податку на доходи до бюджету несе обдарована особа. Вона зобов’язана включити вартість подарунка до складу загального річного доходу, зазначивши його в річній податковій декларації. 

Проте відповідно до п. 165.1.39 ПКУ, до складу оподаткованого доходу не включають вартість дарунків, що не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (для 2012 р. – 536,5грн.), за винятком грошових виплат у будь-якій формі. 

Таким чином, незалежно від того, хто, кому й що дарує (крім грошей), якщо вартість дарунку не сягає 536,5 грн, декларувати його не потрібно. У дорожчих подарунках декларується різниця між вартістю дарунка і 536,5 грн. 

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Слов’янської ОДПІ Донецької області ДПС


Переглядів:13Версія для друкуНадіслати
АктуальноРозсилка новин

Введите Ваш e-mail:

пошук
Цього тижня
лінкипогода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курси валют
finance.ua

finance.ua

finance.ua
статистика