FeedBurner   RSS-канал   рус   укр  
Міська рада
Публічна інформація
Служби інформують
Звертання громадян
Оформлення документів
Зайнятість
Почесні громадяни
                      
 Сторінка платника податків
Ви нас запитували [31 октября 2012  09:35]

Яким чином необхідно здійснювати розрахунок ПДФО, якщо протягом звітного року фізична особа отримувала дохід від декількох податкових агентів у вигляді заробітної плати та за цивільно-правовими договорами, при цьому загальна сума такого доходу сукупно перебільшила десятикратний розмір мінімальної заробітної плати? 

Відповідь: Для платника податку – фізичної особи, який отримує дохід від двох і більше податкових агентів, насамперед потрібно визначити необхідність подання податкової декларації за звітний рік. Із цією метою визначається загальний оподатковуваний дохід за кожен місяць звітного року, в якому отримувались доходи від різних податкових агентів, шляхом додавання отриманого доходу від цих агентів за кожен окремо взятий календарний місяць. Якщо загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, платник податку зобов'язаний подати податкову декларацію за результатами звітного податкового року. 

Інформацію щодо сум нарахованого доходу, застосованих податкових пільг, утриманого єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ) та утриманого податку на доходи фізичних осіб платник податку отримує у вигляді довідки від роботодавців – податкових агентів. 

Платники податку, які подають податкові декларації за податковий (звітний) рік згідно з пп. «є» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу, застосовують ставку податку 17 % до частини оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. 

Таким чином, сума перевищення розраховується за кожним окремим місяцем, у якому платник податків отримував дохід від декількох податкових агентів. 

Алгоритм перерахунку податку на доходи фізичних осіб у разі отримання доходів від декількох податкових агентів здійснюється таким чином:

  • визначається загальна сума місячного оподатковуваного доходу, в якому платник податків отримував дохід від декількох податкових агентів;
  • визначається місячна сума ЄСВ на яку потрібно зменшити дохід із загальної суми місячного оподатковуваного доходу;
  • визначається база оподаткування, шляхом зменшення загальної суми місячного оподатковуваного доходу на суму ЄСВ;
  • визначаємо базу оподаткування, що дорівнює десятикратному розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (для 2012 року – 1073 грн.);
  • визначається сума податку на доходи фізичних осіб за ставкою 15 відсотків з відповідної бази оподаткування;
  • визначаємо базу оподаткування, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (для 2012 року – 1073 грн.);
  • визначається сума податку за ставкою 17 % з відповідної бази оподаткування;
  • порівнюється розрахункова місячна сума податку із сумою податку, фактично утриманою за даний місяць. У разі перевищення місячної розрахункової суми податку над фактично утриманим податком за рік платник, відображає в декларації суму податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, і самостійно сплачує податок.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Слов’янської ОДПІ


Переглядів:13Версія для друкуНадіслати
Актуально



Розсилка новин

Введите Ваш e-mail:

пошук
Цього тижня
лінки







погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курси валют
finance.ua

finance.ua

finance.ua
статистика