FeedBurner   RSS-канал   рус   укр  
Міська рада
Публічна інформація
Служби інформують
Звертання громадян
Оформлення документів
Зайнятість
Почесні громадяни
                      
 Сторінка платника податків
Щодо надання в оренду власної будівлі фізичною особою - підприємцем -платником єдиного податку [18 июля 2012  16:44]

Підпунктом 297.1.4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України визначено, що платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності. Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, в межах їх повноважень чи за результатами аукціону (ст. 116 Земельного кодексу України).

Відповідно до ст. 126 Земельного кодексу України документами, що посвідчують право на земельну ділянку, є:

 - державний акт, що посвідчує право власності на земельну ділянку;

- державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, що посвідчує право постійного користування земельною ділянкою;

- договір оренди землі, що посвідчує право оренди земельної ділянки.

Згідно зі ст. 796 Цивільного кодексу України одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, що прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму. У договорі найму сторони можуть визначити розмір земельної ділянки, що передається наймачеві. Якщо розмір земельної ділянки у договорі не визначено, наймачеві надається право користування усією земельною ділянкою, якою володів наймодавець.

Тому при наданні в оренду будівель, споруд або їх частин земельні ділянки під ними вико­ристовуються наймачем і не використовуються в підприємницькій діяльності наймодавцем (підприємницька діяльність наймодавця провадиться за рахунок здавання в оренду майна, а не зе­мельної ділянки).

Крім того, відповідно до ст. 797 Цивільного кодексу України плата, яка справляється з наймача будівлі, складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою.

Таким чином, при наданні в оренду будівлі земельна ділянка під нею використовується безпосередньо наймачем і не використовується в підприємницькій діяльності наймодавцем, тому останній незалежно від обраного виду підприємницької діяльності, у тому числі надання в оренду приміщення, повинен сплачувати земельний податок за земельну ділянку під будівлею, переданою в оренду, на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.


Переглядів:12Версія для друкуНадіслати
АктуальноРозсилка новин

Введите Ваш e-mail:

пошук
Цього тижня
лінкипогода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курси валют
finance.ua

finance.ua

finance.ua
статистика